Kukurba & Słowiński w Blue Note fot. Sławek Wąchała

Kukurba & Słowiński w Blue Note

W cyklu Nowi Mistrzowie tym razem spotkali się Tomasz Kukurba, charyzmatyczny altowiolista i wokalista znany z zespołu Kroke – oraz Stanisław Słowiński, jeden z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów: warsztatów dla młodych muzyków z bezpłatnym udziałem dla wszystkich chętnych osób, koncertu, który zwykle zaczyna się o 20.00, i na zakończenie, po koncercie – jam session.

We wszystkich trzech częściach spotkania można było podziwiać bogactwo umiejętności obu twórców, ich różnorodność i wszechstronność – a jednocześnie mistrzostwo pozwalające im z tak różnych doświadczeń i umiejętności stworzyć spójną, harmonijną całość.

Tomasz Kukurba jest altowiolistą i autorem charakterystycznych wokaliz znanych z repertuaru Kroke i wspólnie z tym zespołem współpracował z takimi artystami, jak: Nigel Kennedy, Peter Gabriel, Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko. Natomiast jako solista grał z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem, Joanną Słowińską, Renatą Przemyk, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

Stanisław Słowiński to skrzypek jazzowy, jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia. Jest zdobywcą Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet, a także zdobywcą Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.

Tomasz Kukurba – altówka, wokal, flety, instrumenty perkusyjne, Stanisław Słowiński – skrzypce, Jacek Długosz – gitara, Justyn Małodobry – kontrabas, Adam Stępniowski – perkusja

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze