Kto zastąpi Macieja Skorżę w Lechu Poznań?

Stadion Miejski fot. ZDM

Po informacji o rezygnacji z prowadzenia zespołu przez Macieja Skorżę, wieli kibiców zastanawia się kto może zastąpić tego trenera. Jakie opcje rozważają w Lechu Poznań?

W poniedziałek pojawiła się informacja o odejściu Macieja Skorży z „Kolejorza”. Decyzja trenera miała być spowodowana sprawami osobistymi.

Zespół, który przed chwilą świętował mistrzostwo Polski i zaraz miał zacząć przygotowania do eliminacji Ligi Mistrzów musi się zmierzyć z ogromnym kryzysem. Przygotowania do sezonu ruszają już w ten weekend, a pierwsze spotkanie lechici rozegrają na początku lipca.

Kto może zastąpić Macieja Skorżę?

Tymczasowo za zespół ma odpowiadać Rafał Janas, który był asystentem Macieja Skorży. Czy będzie to opcja na stałe? Niekoniecznie, ale wydaje się że taki wariant nie jest wykluczony.

Piotr Rutkowski, prezes Lecha Poznań, w rozmowie z Radiem Poznań zdradził jednak, że priorytetem jest zatrudnienie trenera z doświadczeniem w europejskich pucharach. Jednocześnie ma to jednak być osoba, która będzie kontynuowała pracę Macieja Skorży i współpracowała ze sztabem, który jest już w Poznaniu.

Część mediów podaje informację, że jednym z potencjalnych trenerów może być Henning Berg. W polskiej lidze w przeszłości prowadził on warszawską Legię. Obecnie nie ma nigdzie kontraktu. Nie ma natomiast szans na powrót do Poznania Nenada Bjelicy, na co liczyła część sympatyków „Kolejorza”.

Podziel się: