Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań! „Nie była to łatwa decyzja, ale innej po prostu nie mogłem podjąć”

fot. lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka

Maciej Skorża, trener Lecha Poznań, odchodzi z klubu. Powodem tego zaskakującego ruchu mają być problemy osobiste.

Skorża został trenerem „Kolejorza” ponad rok temu. Po serii słabszych sezonów miał on zdobyć mistrzostwo Polski dla Lecha Poznań. Zadanie udało się wykonać. W poprzednim sezonie poznaniacy zajęli pierwsze miejsce w tabeli i latem mieli reprezentować Polskę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Niespodziewanie, o sukces w tych rozgrywkach „Kolejorz” ma już walczyć z nowym trenerem. Maciej Skorża odchodzi z Lecha, o czym jako pierwszy poinformował Sebastian Staszewski z Interii.

– To nie jest żart. Według moich info Skorża poinformował dziś o tym szefów Lecha. Powodem tej szokującej decyzji są poważne sprawy osobiste. Lech robił co mógł, żeby MS został, ale trener dziś podjął ostateczną decyzję – napisał dziennikarz na twitterze.

Klub potwierdził już informacje dziennikarza. – Poprosiłem władze klubu o rozwiązanie obowiązującej umowy. Niestety z przyczyn osobistych, życiowych nie mogę kontynuować swojej pracy w Kolejorzu. Nie była to łatwa decyzja, ale innej po prostu nie mogłem podjąć – wyjaśnił Skorża w rozmowie z oficjalną stroną „Kolejorza”.

Podziel się: