Kto wystartuje do Sejmu z list Nowej Lewicy w Wielkopolsce?

Katarzyna Ueberhan, Wiesław Szczepański fot. L. Łada

Zarząd krajowy Nowej Lewicy 18 sierpnia zadecydował, którzy działacze znajdą się na listach wyborczych partii. Jak poinformował Włodzimierz Czarzasty – listy zostały przyjęte jednomyślnie. Kto będzie reprezentował Nową Lewicę w Wielkopolsce?

Zarząd Krajowy Nowej Lewicy (czyli byłego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i byłej Wiosny), jednomyślnie przyjął listy wyborcze do Sejmu, na których znalazło się 920 osób, jak poinformował Włodzimierz Czarzasty. To nie tylko członkowie Nowej Lewicy – są tu też działacze Razem, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Strajku Kobiet, Obywateli RP i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W Poznaniu na pierwszym miejscu jest obecna posłanka Katarzyna Ueberhan. W Kaliszu jedynką jest tradycyjnie poseł Wiesław Szczepański, w Pile Nowa Lewica postawiła na Dariusza Standerskiego (społecznika, ekonomistę i prawnika, członka Nowej Lewicy). W Koninie na pierwszym miejscu mamy posła Tadeusza Tomaszewskiego.

Dotąd Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 31 komitetów wyborczych, w tym 24 partyjne, 2 koalicyjne i 5 – to komitety wyborców.

Podziel się: