Kto będzie bronił w przyszłym sezonie? Lech Poznań zainteresowany kolejnym bramkarzem

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Lech Poznań ma być zainteresowany ściągnięciem do drużyny Artura Rudko. Bramkarz z Ukrainy obecnie występował w poprzednim sezonie w Pafos FC (Cypr).

Informacje o zainteresowaniu „Kolejorza” nowym bramkarzem podał Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki”.

Po zakończeniu ostatniego sezonu, w którym Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski, z klubem pożegnał się Mickey van der Hart. W zespole zostanie co prawda Filip Bednarek, ale wydaje się mało prawdopodobne, żeby to on miał zostać pierwszym bramkarzem „Kolejorza”.

Przez całe poprzednie rozgrywki wielu kibiców wskazywało, że pozycja bramkarza jest najsłabiej obsadzona w zespole. W dużym stopniu na polskich boiskach nie było to aż tak odczuwalne, ze względu na świetną postawę obrońców „Kolejorza” przez większość sezonu. W europejskich pucharach rywale natomiast będą bardziej wymagający.

Jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu Lecha Poznań Franciszkiem Plachem z Piasta Gliwice. Jest to bramkarz o uznanej bramce w polskiej lidze, który na dobrym poziomie broni od lat.

Teraz lechici mają też być zainteresowani sprowadzeniem do klubu Rudko. Wychowanek Dynama Kijów ma obecnie 30 lat. W poprzednim sezonie występował w Pafos FC. Obecnie jest on wolnym zawodnikiem (kontrakt z poprzednim zespołem wygasł z końcem maja). Oznacza to, że mógłby trafić do „Kolejorza” za darmo.

Podziel się: