Kto stanie w bramce Lecha? „Kolejorz” zainteresowany ściągnięciem bramkarza

Stadion Miejski fot. ZDM

Lech Poznań ma być zainteresowany ściągnięciem do zespołu Franciszka Placha. Słowak jest obecnie bramkarzem Piasta Gliwice i należy do czołowych zawodników na tej pozycji w naszej lidze.

W poprzednich sezonach fani „Kolejorza” żyli rywalizacją Bednarka z van der Hartą. Ostatnio, miejsce w bramce miał Holender, który jednak po rozgrywkach pożegnał się z Lechem Poznań. Poznaniacy już szukają piłkarza na jego miejsce, który miałby w bramce dać podobną jakość, jak chociażby mają Pogoń Szczecin czy Raków Częstochowa.

Nieoficjalnie, według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki”, celem „Kolejorza” ma być ściągnięcie do klubu Franciszka Placha. Słowak od początku 2018 roku gra w polskiej lidze i uchodzi za zawodnika solidnego. Z całą pewnością ewentualny transfer ułatwiłaby umowa piłkarza z Piastem, która obowiązuje tylko do końca obecnego roku. Oznacza to, że Plach powinien być do wyciągnięcia z Gliwic za stosunkowo małe pieniądze. Małym minusem jest wiek bramkarz, który ma już 30 lat.

Podziel się: