Ksiądz z Wielkopolski odprawi mszę dziękczynną. Za reprezentację Polski

ksiądz Adam Pawłowski fot. A. Pawłowski FB

Ksiądz Adam Pawłowski, proboszcz z Rogalina, zapowiedział odprawienie mszy dziękczynnej za Wojciecha Szczęsnego i polską reprezentację, tak był zachwycony jego grą. Podał już termin i godzinę nabożeństwa.

Wojciech Szczęsny, przypomnijmy, gdyby ktoś nie oglądał meczów mundialu w Katarze, w meczach z Arabią Saudyjską i Argentyną obronił dwa rzuty karne. To dopiero trzeci bramkarz w historii futbolu, któremu udała się ta szuka podczas jednego mundialu. Przed nim dokonali jej tylko Jan Tomaszewski i Brad Friedel.

Dla Polaków jednak najważniejsze jest to, że dzięki tej obronie Polska awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Za to właśnie ksiądz Pawłowski, który oglądał oba spotkania i jest pod wrażeniem umiejętności polskiego bramkarza, chciałby podziękować podczas nabożeństwa. Takie postanowienie podjął już w czasie spotkania.

„Msza Św. Dziękczynna za Wojciecha Szczęsnego i jego rodzinę oraz za Polską Reprezentację, będzie w niedzielę 4.12 o godz.12.00 w Rogalinie. Zapraszam wszystkich!” – napisał na swoim profilu na FB.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02yvoo2Sefzh6xys9QJ1cFavncJJmG321cYYZRG5mmbmb4dPtrSP5EzuEQbQPfPMKal&id=100000753154527

Pomysł spotkał się z powszechnym uznaniem, a sądząc po entuzjazmie, z jakim zareagowali na wieść o mszy użytkownicy Facebooka, kościół może nie pomieścić wszystkich chętnych. Ale ci, którzy nie będą mogli dotrzeć do Rogalina, już organizują transmisje mszy w internecie…

Podziel się: