Ksiądz Daniel Wachowiak broni niezaszczepionych. „Szaleństwo ogarnęło i ludzi Kościoła”

Watykan, Rzym fot. Walkerssk, pixabay

Popularny ksiądz, od kilku lat proboszcz Piłki w Puszczy Noteckiej, postanowił skomentować w ten sposób informację o włoskim biskupie, który zakazał niezaszczepionym księżom rozdawania Komunii Świętej. „Szaleństwo ogarnęło i ludzi Kościoła” – skomentował.

Duchowny od dawna nie ukrywa, że jest za zostawieniem wszystkim wolnego wyboru, czy chcą się szczepić czy nie – bez dyskryminowania ich za to.

Teraz, w kolejnym wpisie, zwrócił też uwagę, że dyskryminacja stała się faktem, bo na świecie ludzie tracą pracę, jeśli nie pokażą paszportów covidowych. Według niego ta nagonka na niezaszczepionych nie ma żadnego uzasadnienia: ani medycznego, ani naukowego czy teologicznego. To tylko prześladowanie ludzi.

Innego zdania jest jednak najwidoczniej papież Franciszek, zwierzchnik Kościoła Katolickiego. 13 stycznia Onet poinformował, że Watykan zaostrzył przepisy antypandemiczne i kary za ich naruszanie. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązkowe są maseczki FFP2, a niezaszczepieni pracownicy Watykanu mają czas do końca stycznia na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki. Jeśli tego nie zrobią – nie będą mogli przyjść do pracy, a ich obecność będzie nieusprawiedliwona, w związku z czym nie otrzymają wynagrodzenia.

Wszyscy pracownicy watykańskich urzędów muszą mieć paszporty covidowe, dotyczy to także uczestnicy sympozjów i konferencji, które się odbywają w Watykanie. Wzrosły też kary za łamanie zasad: na przykład za brak maseczki lub nieprzestrzeganie dystansu społecznego można zapłacić 50 euro, naruszenie kwarantanny lub izolacji to 1500 euro, a wszystkie kary ulegają podwojeniu, jeśli jest to ponowne naruszenie przepisów.

Źródło: Onet, TT