Kradzież przewodów z linii kolejowej. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego zostało zatrzymanych przez dzielnicowych z Krzyża Wlkp. oraz Drawska. Są podejrzani kradzież przewodu elektrycznego na trasie Krzyż Wlkp. – Drawiny.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Krzyża Wlkp. otrzymali zgłoszenie, że nieznany sprawca ukradł 200 metrów przewodu elektrycznego z placu budowy modernizowanej linii kolejowej na trasie Krzyż Wlkp. – Drawiny.
– Przewody składowane były na terenie jednej z posesji w gminie Krzyż Wlkp. – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowa KPP w Czarnkowie. – Złodziej wykorzystał moment, kiedy teren nie był monitorowany. Wartość skradzionego mienia wyceniono na 20 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i dzięki ustaleniom w śledztwie 16 września zatrzymali podejrzanych o kradzież dwóch mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
– Jak się okazało, wracali z kradzieży. Pojazd, którym się poruszali, załadowany był skradzionymi kablami – informuje Karolina Górzna-Kustra. – Podejrzani poprzecinali je piłami motorowymi, aby krótsze łatwiej im było upchnąć do samochodu. Część z nich sprzedali na skupie złomu. To mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego w wieku 29 i 46 lat. Młodszy z podejrzanych już pięciokrotnie przebywał w zakładach karnych za podobne przestępstwa.

Złodzieje zaraz po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty kradzieży, do której się przyznali. 46-latek dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem bez aktualnego przeglądu oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Źródło: KPP Czarnków

Podziel się: