Poznań: Koziołki znikają z placu Kolegiackiego. “Wiemy, że szczególnym uczuciem darzą koziołki najmłodsi”

Poznańskie koziołki, które dumnie stoją przed Urzędem Miasta przeniosą się do pobliskiego parku Chopina. Wszystkiemu winny jest remont placu Kolegiackiego, który znacząco utrudniał do nich dostęp.

Właśnie rozpoczął się kolejny etap remontu placu, który w przyszłości ma być jedną z wizytówek miasta (na wizualizacjach zapowiada się lepiej niż św. Marcin). Remontowany jest teraz m.in. skwer przed probostwem farnym, gdzie koziołki dotąd czekały na turystów.

Zobacz jak będzie wyglądał plac Kolegiacki!

Władze miasta podjęły decyzję, że na czas prowadzenia robót koziołki przeniosą się do pobliskiego parku Chopina. – Wiemy, że szczególnym uczuciem darzą koziołki najmłodsi, dlatego chcemy, by miejsce ich czasowego pobytu znajdowało się w najbliższym sąsiedztwie, było ładne i wygodne zarówno dla samych koziołków, jak i dla osób je odwiedzających – podkreśla Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. – Miejsce, w którym stanie pomnik, jest obecnie przygotowywane do przyjęcia nowych gości.

Koziołki stoją na placu Kolegiackim od 2002 roku. Twórcą rzeźby jest Robert Sobociński, a jej pomysłodawcą – Juliusz Kubel, działacz, publicysta i popularyzator gwary poznańskiej.

UMP / op. SS

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze