policjant fot. policja

Kościan: Sąd odmówił ukarania za brak maseczki – policja nadal zamierza karać

Sąd rejonowy w Kościanie odmówił wszczęcia postępowania w sprawie o ukaranie mieszkańca Czempinia za brak maseczki. Stwierdził, że nie ma do tego podstaw prawnych. Co na to policja?

Jak informuje Radio Poznań, chodzi o sprawę mieszkańca Czempinia, który w połowie kwietnia jechał rowerem bez zasłoniętych ust i nosa, mimo że wówczas obowiązywał taki nakaz. Zatrzymali go wówczas policjanci i chcieli wręczyć mandat, jednak mężczyzna go nie przyjął i sprawa trafiła do sądu w Kościanie. A sąd odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie, ponieważ nie ma rozwiązań prawnych, które umożliwiają wprowadzenie w drodze rozporządzenia powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa.

Policja zapowiada jednak, że nadal będzie wręczała mandaty tym, którzy nie zasłaniają nosa i ust, a powinni to robić. Ta zasada nadal obowiązuje w sklepach, komunikacji publicznej, kościołach i urzędach.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Bez kagańca
Bez kagańca

A my nadal nie będziemy przyjmować tych mandatów 🙂

Bezprawie
Bezprawie

Byłoby dobrze aby policja wiedziała że to ona w świetle prawa popełnia przestępstwo. Co udowadniają sądy miażdżąc wnioski policji o ukaranie ludzi bez masek. Obostrzenia są bez podstaw prawnych.. Noszenie masek możliwe jest tylko i wyłącznie w stanie nadzwyczajnym i drogą ustawy nie rozporządzenia. To wykładnia sądów. Policja w świetle prawa nadużywa uprawnień