Koronawirus fot. pixabay

Koronawirus pojawił się w naszym kraju? Chińczyk i Polak trafili do szpitala

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem na całym świecie. Według najnowszych informacji wirus mógł pojawić się również w Polsce.

Do szpitala we Wrocławiu przyjęto dwóch pacjentów z objawami przypominającymi zakażenie koronawirusem – Polaka i Chińczyka. Obcokrajowiec do naszego kraju trafił z Wuhan, chińskiego miasta w którym odnotowano pierwsze zakażenia wirusem na świecie. Obydwoje trafili do izolatki w szpitalu przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Placówka ogłosiła z tego powodu zakaz odwiedzin wszystkich chorych osób.

Co gorsza część osób zaczyna panikować. Jak tłumaczył prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału chorób zakaźnych we wrocławskim szpitalu, do placówki przychodzą osoby obawiające się, że mogły zostać zarażone wirusem. Często żądają oni szczegółowej diagnostyki, mimo że stan ich zdrowia wskazuje na to, że prawdopodobnie są zdrowi.

Od obu wrocławskich pacjentów pobrano próbki i wysłano je do Warszawy. O tym czy faktycznie są zarażeni koronawirusem dowiemy się w ciągu kilku najbliższych dni. – Zachowajmy spokój, koronawirusy są obecne na całym świecie i odpowiadają za powszechne choroby przeziębieniowe i jakoś nikt specjalnie nie umiera – uspokaja Krzysztof Simon w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”.

Tymczasem w Europie potwierdzone są kolejne przypadki koronawirusa. Dwie zakażone osoby pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Kolejny przypadek wykryto też w Niemczech. Przypadki wystąpienia koronawirusa odnotowano też w Rosji. Według najnowszych danych liczba osób zakażonych wirusem zbliża się do 10 tysięcy. Na chwilę obecną z jego powodu stwierdzono 213 zgonów.

Poznań: MTP staną się furtką dla koronawirusa z Chin?

Źródło: Gazeta Wrocławska / TVN Meteo

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze