Poznań: MTP staną się furtką dla koronawirusa z Chin?

W związku z pojawiającymi się kolejnymi informacjami o rozpowszechnianiu się koronawirusa, coraz więcej osób obawia się, że ten może trafić do Polski przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wszystko za sprawą targów Budma, które mają się odbyć na terenie MTP w przyszłym tygodniu. Pojawić na nich ma się delegacja z Chin skąd pochodzi koronawirus, co budzi obawy zarówno części mieszkańców miasta, jak i mediów. Warto już na wstępie zaznaczyć, że wśród gości targowych nie będzie osób z miejscowości Wuhan, w której odnotowano pierwszy przypadek wystąpienia wirusa.

MTP wydaje się być świadome zagrożenie. Na targach ma się pojawić punkt medyczny w poszerzonym składzie, jako odpowiedź na zagrożenie pojawienia się wirusa. Dodatkowo Międzynarodowe Targi Poznańskie cały czas mają być w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Niewykluczone, że sam koronawirus jest już w Polsce. Wczoraj informowaliśmy o pacjencie, który trafił do szpitala w Łodzi z podejrzeniem wystąpienia wirusa. Dwa dni temu potwierdzono przypadek pojawienia się koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów, w Bawarii. Był to drugi potwierdzony przypadek na terenie Europy (pierwszy odnotowano we Francji), który jednak pokazuje, że dla wirusa odległość nie jest już barierą.

Według najnowszych danych w Chinach odnotowano już 170 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. Liczba osób u których potwierdzono zakażenie wynosi 7711 osób. O ile liczby jeszcze nie porażają, to bardzo niepokojące jest tempo wzrostu zakażeń koronawirusem.

Źródło: Radio Poznań / DoRzeczy.pl / TVN24 / TenPoznan.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze