Koronawirus: Mamy spadek zakażeń!

Adam Niedzielski fot. KPRM

Po raz pierwszy od początku czwartej fali Ministerstwo Zdrowia odnotowało spadek liczby zakażeń o 5 proc. „Mamy bardzo dobrą informację” – powiedział minister Niedzielski dziś rano w TVN24.

Ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 19 100 zakażeń koronawirusem. To spadek prawie o 5 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. I to pierwszy dzień w czwartej fali pandemii, w którym odnotowano spadek zakażeń. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to będzie oznaczało, że apogeum czwartej fali było w zeszłym tygodniu i teraz liczba zakażeń będzie spadać. Odnotowano też 500 zgonów.

Jednak na radość jeszcze za wcześnie, jak przestrzegł minister Niedzielski. Spadek zakażeń nie oznacza też, że rząd zrezygnuje z wprowadzenia dodatkowych obostrzeń od 1 grudnia. One zostaną wprowadzone nie tylko po to, że zmniejszyć liczbę chorych, ale też po to, żeby ewentualna piąta fala nie zaczęła się od poziomu 20 tys. zakażeń.

Źródło: Onet


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978