Koronawirus: Kolejna sieć będzie sprzedawała testy na covid-19

szpital laboratorium 2 fot. pixabay
“Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska” – poinformowała sieć Lidl, mimo że wcześniej nie planowała wprowadzenia testów do swojego asortymentu.

Jak informuje next.gazeta.pl, kilka dni temu redakcja zapytała szefów Lidla, czy planują wprowadzić testy na koronawirusa także u siebie, tak jak to zrobiła Biedronka. Otrzymała odpowiedź, że Lidl nie ma takich planów w Polsce. Jednak najwyraźniej zmienił zdanie – być może wpływ na to miała ogromna popularność testów w Niemczech: przed sklepami, w których sprzedawano testy, ustawiały się bardzo długie kolejki, mimo że sprzedaż była limitowana, i dla wielu chętnych nie wystarczyło testów.

Jakie testy będzie można kupić w Lidlu? W Biedronce będą to testy Primacovid, testy serologiczne, dzięki którym wiadomo, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Lidl jeszcze nie podjął decyzji. Firma analizuje różne możliwości, od testów działających na podobne zasadzie co Primacovid po takie, które wykrywają chorobę jeszcze w czasie jej trwania.

W Niemczech kilka sieci sklepów prowadzi już sprzedaż testów na koronawirusa od 6 marca.

Podziel się: