Koronawirus: Co dalej z maseczkami?

08.06.2020 - Poznan Test Go Pobieranie wymazow Koronawirus 12 WBOT Fot. DWOT

Rada ministrów w najnowszym rozporządzeniu przedłużyła stosowanie maseczek w szpitalach, przychodniach i innych obiektach z działalnością leczniczą, a także w aptekach. Tam będą one obowiązkowe do 31 października. Rozporządzenie obowiązuje od 30 września.

Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego opublikowano w Dzienniku Ustaw 29 września opublikowano w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów. Przedłuża ono do 31 października obowiązujące obecnie regulacje, w tym noszenie maseczek w szpitalach, przychodniach i aptekach.

W uzasadnieniu czytamy, że jest to spowodowane obecną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i liczbą świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom zakażonym, a także sytuacją epidemiologiczną w krajach ościennych.

30 września według danych Ministerstwa Zdrowia odnotowano 3 890 zakażeń koronawirusem – 20 września było ich 4 438, co oznacza, że już drugi tydzień liczba zakażeń spada. Niestety, nadal wysoka jest liczba zgonów. Minionej doby zmarło 30 osób.

Podziel się: