Michał Dworczyk fot. KPRM

Koronawirus: Awaria systemu szczepień. Rejestracja wstrzymana

Dziś rano wiele osób z grupy wiekowej 40-59 lat, które zadeklarowały chęć zaszczepienia się, dostało e-skierowanie z kwietniowym terminem. – To usterka – wyjaśnił minister Dworczyk. I wstrzymał rejestrację.

Kwiecień nie jest jeszcze terminem szczepień dla tej grupy wiekowej, ale wiele osób w wieku 40-59 lat otrzymało e-skierowanie. Większość z nich ucieszyła się, że zostanie zaszczepiona wcześniej.

Tymczasem to nie szczepienia tak przyspieszyły. To usterka systemu sprawiła, że ta grupa wiekowa mogła się zapisać wcześniej.

– W ostatnich dniach spadła dynamika zapisów osób 60+, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić ten system – wyjaśnił dziś minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień. – Te terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja, przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe. Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy 40-59, po usunięciu usterki odblokujemy i do każdej osoby zadzwoni automat lub konsultant proponując termin w drugiej połowie maja. Przepraszamy za to, w ciągu kilku godzin przywrócimy pełne funkcjonowanie systemu.

Minister przypomniał, że cały czas mogą rejestrować się osoby 60+. I chociaż ostatnio zgłoszeń było mniej, to jednak nie można dopuścić do sytuacji, w której osoby 40+ będą szczepione przed seniorami.
– Namawiam osoby 60+ do rejestracji – zachęcał minister. – Do końca maja mamy ponad 1,8 mln wolnych terminów.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze