Korki i zamieszanie na ulicach w Poznaniu. Zaczęły się letnie remonty

remonty w centrum, 3 maja fot. K. Adamska

Remont torowiska na Głogowskiej i Kórnickiej, remont nawierzchni na ulicach Inflancka i Kobylepole, budowa drogi rowerowej wzdłuż Solnej – w Poznaniu trwają letnie remonty, co oznacza utrudnienia i korki dla kierowców. Przypominamy, gdzie trzeba szczególnie uważać.

Poza pracami w ramach Projektu Centrum w śródmieściu Poznania trwa budowa drogi rowerowej na Starym Mieście – i z tego powodu w obrębie skrzyżowania ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego zwężone są jezdnie i chodniki, a kierowcy proszeni o szczególną uwagę. Na utrudnienia trzeba się nastawić także na ulicy Jana Pawła II – na skrzyżowaniu z Kórnicką trwa naprawa wschodniej części węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II.
“Prace nie spowodują zmian w organizacji transportu publicznego, jednak czasowo zwężona zostanie jezdnia prowadząca z Rataj w kierunku ronda Śródka” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Drugi duży remont torowiska trwa na ulicy Głogowskiej, na odcinku od Hetmańskiej w kierunku pętli Górczyn PKM. Ponieważ prace przewidują nie tylko wymianę nawierzchni torowej i drogowej, ale także krawędzi peronowych na przystankach, więc oznaczają także miejscowe utrudnienia dla kierowców. Prace na tej ulicy potrwają do końca sierpnia.

Prowadzone są także remonty nawierzchni jezdni ulic Inflancka (do 30 czerwca) i Kobylepole (28 czerwca) i tam także należy spodziewać się utrudnień z przejazdem, ponieważ w rejonie remontowanych odcinków obowiązuje ruch wahadłowy.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, 26 czerwca dodatkowo drogowcy z Zakładu Robót Drogowych będą remontować także nawierzchnię jezdni na ulicach Rubież i Sarmackiej. Na ulicy Dąbrowskiego z kolei w rejonie ulicy Łobżenickiej są utrudnienia w związku z montażem barier sprężystych – możliwe jest wyłączenie jednego pasa ruchu w kierunku centrum miasta.

Podziel się: