korek w Dover fot. MON

Korek w Dover rozładowany!

Kilkaset testów na obecność koronawirusa przeprowadzili od wczoraj wojskowi medycy u kierowców ciężarówek w Dover. “Korek w Dover jest już rozładowany” – poinformował około godziny 9.40 minister Mariusz Błaszczak.

od kilku dni polskie służby medyczne wspomagają brytyjskie w testowaniu stojących w korku kierowców – Francja zamknęła granicę dla wszystkich, którzy nie mają negatywnego, ważnego wyniku testu na obecność koronawirusa ze względu na pojawienie się nowej mutacji właśnie w Wielkiej Brytanii, co sprawiło, że na autostradzie do tunelu w Dover utknęło kilka tysięcy kierowców,w tym Polacy. Polscy lekarze pracowali tam od czwartku do piątku, a w piątek zmieniła ich grupa 60 wojskowych medyków, w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zgłosili się na ochotnika.

Medycy byli podzieleni na sześć zespołów, a każdy z nich wykonał od 100 do 150 testów. Dzięki ich wytężonej pracy i pracy brytyjskich służb medycznych korek w Dover udało się rozładować.

“Teraz żołnierze zostali przerzuceni na autostradę prowadzącą do tunelu pod kanałem. Od rana na autostradzie działa 6 zespołów wymazowych” – poinformował minister Błaszczak.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze