Kopalnia z nowym wejściem i poczekalnią dla turystów

otwarcie nowego Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego fot. WOT

Nowoczesne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego z dużym parkingiem i nowym wejściem dla turystów – tak teraz wygląda Kopalnia Soli w Kłodawie. Dzięki tym zmianom zwiedzanie będzie znacznie wygodniejsze, a nie straci na uroku.

“Kopalnia Soli w Kłodawie może pochwalić się nie tylko najgłębszą czynną trasą turystyczna w Europie, ale i jedną z najgłębszych na świecie” – informuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna. – “Winda poruszająca się z prędkością 6 metrów na sekundę w błyskawicznym tempie przenosi turystów na głębokość 600 metrów, gdzie przemierzając chodniki i komory podziwiać można pięknie wyeksponowane barwne struktury ścian solnych. Zwiedzanie kłodawskiej podziemnej trasy turystycznej pozwala też poznać historię rozwoju technologii wydobycia soli”.

Władze regionu zdają sobie jednak sprawę, że sama kopalnia i jej atrakcje to nie wszystko – turystom trzeba też zapewnić odpowiedni poziom obsługi. Dlatego turyści idąc zwiedzać kopalnię przechodzą przez nowoczesne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego z kasami biletowymi, komfortowym zapleczem sanitarnym, poczekalnią i sklepem z pamiątkami z kopalni, a wcześniej mogą zostawić swój pojazd na wygodnym parkingu przeznaczonym wyłącznie dla autokarowego i samochodowego ruchu turystycznego.

“Jest ładniej, wygodniej i bezpieczniej, lecz zarazem obiekt nie zatracił swojego industrialnego uroku” – zapewnia WOT.

Źródło: WOT

Podziel się: