Konin: Seryjni włamywacze trafili w ręce policji

Włamywacze Konin fot. policja
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z kolegami z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17 – 18 lat, którzy na przełomie listopada i grudnia osiem razy włamali się do różnych miejsc.

Młodzi mężczyźni – wszyscy są mieszkańcami gminy Sompolno – postanowili znaleźć sobie źródło łatwego zarobku, które upatrzyli we włamaniach. Trzykrotnie włamali się do kiosków „Ruch” (w Sompolnie i w Lubstowie), dwukrotnie włamali się do sklepów w Lubstowie, trzy razy włamali się do zniczomatu w Lubstowie, a przy pomocy skradzionych farb w sprayu pomalowali mur należący do parafii w Lubstowie.

Ich łupem padło kilkaset paczek papierosów (z czego 144 policjanci odzyskali). Kradli też pieniądze, nie pogardzili terminalem płatniczym, farbami w sprayu i laptopem, a ze zniczomatu oprócz pieniędzy zabrali nawet wkłady do zniczy. Usiłowali się też włamać do sklepu w Pogoni Gosławickiej w gminie Ślesin, ale spłoszył ich alarm, który uruchomił się po wyłamaniu okna. Łączne straty spowodowane przez sprawców oszacowano na blisko 14000 zł.

Cała trójka (w tym dwóch braci) usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia i usiłowania włamania. Wszyscy przyznali się do popełnionych przestępstw. Najpoważniejszy jest pierwszy zarzut, dla którego sankcje to nawet 10 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: