Komenda Miejska Policji w Koninie

Konin: NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego broni funkcjonariuszy z Konina

Andrzej Szary, szef policyjnych związkowców, postanowił zająć stanowisko z powodu hejtu wobec konińskich policjantów, a zwłaszcza tego, który 14 listopada śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama.

Jak informuje Radio Poznań, Andrzej Szary zwrócił uwagę na to, że “ten wypadek pokazuje, jak ciężka jest służba policjanta”. Zwykli ludzie nie muszą w ułamkach sekund podejmować decyzji o życiu i zdrowiu innych ludzi. Policjant robi to czasami wielokrotnie w ciągu jednego dnia służby.

Jak każdy człowiek może się pomylić czy popełnić błąd – ale nie wiadomo, jak było w tym przypadku, ponieważ postępowanie prokuratorskie trwa, a wielu faktów czy ustaleń służby nie udostępniają opinii publicznej dla dobra śledztwa. Dlatego warto się zastanowić, zanim wrzuci się jakąś krzywdzącą, nieprzemyślaną opinię do mediów społecznościowych.

Warto pamiętać, że Adam nie żyje, ale żyją jego bliscy, oskarżany policjant także ma rodzinę – i to oni cierpią, oni ponoszą konsekwencje nieprzemyślanego hejtu, choć przecież niczym nie zawinili. Takie działania jak upublicznianie nazwiska policjanta, który zastrzelił 21-latka, również nie prowadzą do niczego dobrego. Dane funkcjonariusza upublicznił Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny biznesmen, który wspiera rodzinę Adama, a sam niedawno wyszedł z więzienia, do którego trafił z powodu oszustwa przy sprzedaży samochodu.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze