Konin: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przejdzie przez miasto

Marsz wyruszy o godzinie 14.00 sprzed kościoła pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe i przejdzie pod pomnik Żołnierzy Wyklętych przy ul. Błaszaka. Wcześniej, o 13.00, w kościele zostanie odprawiona msza święta w intencji żołnierzy wyklętych.

To drugi Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przejdzie przez Konin – poprzedni odbył się w 2018 roku. Marsz ma upamiętnić żołnierzy, którzy walczyli z nazistami w czasie drugiej wojny światowej, a po wojnie – z komunistami.

“Biorąc pod uwagę niepokojące, ostatnie wydarzenia w naszym mieście (kilkukrotne zdewastowanie ww. parafii), a także rosnące w siłę organizacje lewicowych ekstremistów w Koninie, odwołujących się do ideologii, która odpowiadała za śmierć wielu tysięcy Żołnierzy Wyklętych, nie możemy pozostać na ten fakt bezczynni – czytamy na stronie organizatora marszu. – “Apelujemy, aby udział w naszej manifestacji potraktować jako absolutny i konieczny obowiązek patriotyczny”.

Organizatorzy zapewniają, że marsz będzie przygotowany profesjonalnie i będzie atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i starszych pokoleń. Warto więc zabrać ze sobą dzieci, by “przekazywać prawidłowe wzorce patriotycznego wychowania”.

W trakcie marszu odbędzie się również kwesta charytatywna na rzecz Fundacji Niezłomnych.

el

24
Dodaj komentarz

avatar
Agnieszka Agusia Mix
Agnieszka Agusia Mix

kogo to obchodzi ?

Grzegorz Myśliński
Grzegorz Myśliński

Od kiedy Rajs ps.Bury to bohater!

Tomasz En
Tomasz En

Spalą jakieś wioski?

Pawel Stanislaw Filipiak
Pawel Stanislaw Filipiak

Konin jest za Strzałkowem.

Walenty Ryszard Kowalski
Walenty Ryszard Kowalski

Polski absurd , gdy się trzci żołnierzy przeklętych ( bandytów) , którzy mordowali obywateli polskich o odmiennych poglądach i religiach.😡😡😡