Konin dziuple fot. KWP

Konin: Kryminalni zlikwidowali kilkanaście dziupli samochodowych

Kilkaset samochodów skradzionych w całej Europie – i ich części ukryte w kilkunastu dziuplach w Wielkopolsce i na Pomorzu. To największa akcja konińskiej policji, a jej efektami byli zaskoczeni sami policjanci.

Praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie trwała od wielu miesięcy. Dzięki niej policjanci dotarli do kilkunastu dziupli samochodowych na terenie województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Ogrom części, jakie tam zastali wprowadził wszystkich w osłupienie. Cały czas trwa liczenie i ewidencjonowanie części, ale już wiadomo, że pochodzą z kilkuset samochodów skradzionych na terenie całej Europy. Ostatnie „nabytki” paserów pochodzą z 7 października: mazda skradziona w Warszawie i silnik z volvo skradzionego w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn z Konina i województwa kujawsko-pomorskiego. Mają od 28 do 54 lat i wszyscy są zamieszani w handel kradzionymi częściami samochodowymi. Trwają czynności procesowe i wkrótce zapadać będą decyzje o ewentualnych zarzutach.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze