Konin: Czy sprawa postrzelenia 21-latka przez policjanta zostanie przeniesiona do Poznania?

Konin fot. UM Konin
Taki wniosek złożyli pełnomocnicy rodziny Adama C. 21-latka postrzelonego śmiertelnie na ul. Wyszyńskiego w Koninie przez policjanta. ich zdaniem ze względu na okoliczności sprawy Prokuratura Okręgowa w Koninie powinna zostać wyłączona ze sprawy.

Przypomnijmy: 14 listopada na ulicy Wyszyńskiego w Koninie zginął młody chłopak zastrzelony przez policjanta przy próbie wylegitymowania. O sprawie pisaliśmy już tutaj.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koninie, jednak pełnomocnicy rodziny, Michał Wąż i Jacek Gajlikowski, zamierzają złożyć wniosek o przeniesienie sprawy do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu – jak podaje portal LM.pl. uważają, że w tych okolicznościach lep[iej będzie, gdy sprawę poprowadzi zespół prokuratorski powołany przez prokuraturę nadrzędną. Będą chcieli też zapoznać się z aktami osobowymi policjanta, który postrzelił 21-latka.

Pełnomocników zdziwił też fakt, że ojcu zabitego nikt nie zaproponował pomocy psychologa, a tak powinno być zgodnie z prawem. Mężczyzna jest w bardzo złym stanie psychicznym, miał być przesłuchiwany w poniedziałek, ale raczej nie będzie to możliwe ze względu na stan zdrowia. Sam ojciec zapewniał, że jego syn nigdy nie miał kłopotów z prawem.

LM.pl, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: