Konin: Będziemy się wstydzić gender?

Tego zdania są organizatorzy seminarium “Od komunizmu do gender”. Cykl wykładów na temat ewolucji marksizmu w XX wieku w Europie odbędzie się w Koninie 9 listopada.

Jak informuje Radio Poznań zdaniem pomysłodawców konińskiego seminarium zjawisko, jakim jest gender, to jedno z większych zagrożeń dla kultury europejskiej. “Naziści szukali naukowego uzasadnienia dla rasizmu, komuniści robią to samo z gender” – mówi Mateusz Wesołowski, prezes Towarzystwa Patriotycznego Maksymiliana Kolbe w Koninie.

Prezes Wesołowski jest zdania, że trzeba o tym głośno mówić, bo jest to temat kontrowersyjny i pomijany milczeniem. A to właśnie ideologia gender, jego zdaniem, próbuje doprowadzić do rozpadu rodziny, tradycyjnej koncepcji państwa i wprowadza wielonarodowość. Jego zdaniem pojęcie płci kulturowej jest nienaukowe i za 50 lat będziemy się tego wstydzić.

Wśród prelegentów konińskiego seminarium są: Dariusz Rozwadowski, autor książki “Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją zachodu” oraz Jakub Zgierski, autor facebookowej strony “Młot na marksizm”. Seminarium rozpocznie się o 12.00 w Auli bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Maksymiliana Kolbe.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar