Andrzej Duda fot. UMP

Konin: Andrzej Duda i “Sto lat ” odśpiewane w Turku

Powitanie z wyborczynią w wieku 104 lat i wyborcze przesłanie, przerywane oklaskami i odśpiewaniem “Sto Lat” – tak wyglądało spotkanie wyborcze prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent przyjechał z prawie godzinnym poślizgiem, co było dość sporym dyskomfortem dla czekających na niego wyborców. Kilka osób nawet zasłabło i ratownicy medyczni musieli im udzielić pomocy, mimo że hala sportowa, w której odbywało się spotkanie, nie była pełna.

Gdy prezydent pojawił się na sali, został powitany przez gospodarza spotkania, posła Ryszarda Bartosika, a on sam przywitał się przede wszystkim z honorowym gościem spotkania, 104-letnią mieszkanką Turku, która przybyła na spotkanie z całą rodziną.

Po powitaniu prezydent wszedł na mównicę, by przedstawić zarysy swojego programu wyborczego. Mówił o emeryturze stażowej, którą miałby dostać mężczyzna po przepracowaniu 40 lat lub kobieta po 35 latach. Andrzej Duda podkreślił też swoją aprobatę i wsparcie dla rządowych programów 500+ i 300+ i zapowiedział kontynuację reformy sądownictwa forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Na zakończenie poprosił mieszkańców Turku o ich głosy 10 maja.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Tom
Gość
Tom

Przysztlo kilka osób. W mieście było cicho, tylko wtajemniczeni wiedzieli kto zawitał do naszego miasta.

Jamen
Gość
Jamen

No i ta pamięć o PAK i nieistniejącej elektrowni ADAMÓW,niesamowity show i oklaski od górników i energetyków, MIODZIO. Po cymbałach do zwycięstwa.

Ktośtam
Gość
Ktośtam

Byłem tam. Jestem w orkiestrze dętej i wtedy grałem. Andrzej Duda spóźnił się dosyć dużo