Konin: 60-letnia kobieta zaatakowała policjantów

Komenda Miejska Policji w Koninie
Najpierw blokowała numer 112, a później szarpała za mundur jednego z policjantów, którzy interweniowali w tej sprawie, nie szczędząc mu wyzwisk. Grożą jej trzy lata więzienia.

25 kwietnia tuż po godzinie 17.00 funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej policji otrzymali zgłoszenie, że na nr alarmowy 112 wydzwania bezpodstawnie kobieta i blokuje linię. Policjanci pojechali porozmawiać z kobietą.

Sprawczyni zamieszania okazała się 60-letnią mieszkanką Konina. Kobieta otworzyła drzwi od mieszkania i wpuściła policjantów do środka. Jak się zorientowali funkcjonariusze, była pod wpływem alkoholu i to zapewne on sprawił, że zaczęła się awanturować i przeklinać policjantów. Z każdą chwilą było coraz gorzej: kobieta zaczęła stawiać bierny opór, nie wykonywała poleceń, a ostatecznie rzuciła się na jednego z policjantów szarpiąc go za mundur i plując na niego. Przez cały ten czas nie szczędziła „łaciny” kierowanej w stronę obu funkcjonariuszy.

Policjanci byli zmuszeni użyć siły wobec agresywnej koninianki, nałożyli jej kajdanki i przewieźli do aresztu. Kobieta usłyszała zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Nie przyznała się do popełnienia tych czynów. Grozi jej za to do 3 lat więzienia.

KMP Konin, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: