Konfederacja przedstawiła kandydatów na posłów. Kto wystartuje z Wielkopolski?

Stare Miasto Poznań panorama fot. Sławek Wąchała

Piotr Tuczyński z Nowej Nadziei w Poznaniu, Andrzej Kuświk w Kaliszu, Anna Bryłka w Koninie i Ziemowit Przebitkowski w Pile. Konfederacja przedstawiła jedynki swoich list wyborczych w okręgach Wielkopolski. Co o nich wiemy?

Piotr Tuczyński (okręg nr 39, Poznań), jedynka Konfederacji, jest z Nowej Nadziei i jest historykiem. Drugie miejsce na liście zajmuje Piotr Wawrzyniak z Ruchu Narodowego – jest prawnikiem, prowadzi własną kancelarię. Trzecie miejsce to Dariusz Szyndler z Korony Grzegorza Brauna, również prawnik.

W Kaliszu (okręg nr 36) jedynką jest Andrzej Kuświk, przedsiębiorca i lider partii Nowa Nadzieja w Kaliszu. W Koninie (okręg nr 37) jedynką jest Anna Bryłka z Ruchu Narodowego, absolwentka prawa i historii na UAM w Poznaniu oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, działaczka organizacji katolickich i narodowych. W Pile (okręg nr 38) jedynką jest Ziemowit Przebitkowski z Ruchu Narodowego, były szef Młodzieży Wszechpolskiej i wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Podziel się: