Kończy się remont kamienicy w Poznaniu. Można się zapisywać na na mieszkania!

Plac Bernardynski, wizualizacja fot. ZKZL

Remont miejskiej kamienicy przy placu Bernardyńskim 4 dobiega końca i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń od obecnych najemców mieszkań komunalnych na mieszkania w tym budynku. Mogą to robić do 24 listopada.

Modernizacja kamienicy rozpoczęła się w połowie 2022 roku i były to naprawdę bardzo gruntowne prace.
– W ramach prac przeprowadzono remont elewacji frontowej oraz ocieplenie elewacji od strony podwórka – wylicza Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Wymianie ulegnie stolarka okienna. Dach, klatki schodowe, piwnice oraz same lokale mieszkalne są w trakcie kapitalnego remontu. Spółka w ramach prac zaplanowała też aranżację podwórza. Podczas modernizacji, w trosce o środowisko, ZKZL zlikwidował aż 42 piece kaflowe.

Remont miał się zakończyć dopiero w 2024 roku, i to dopiero pod koniec, ale wiele prac udało się wykonać szybciej, dlatego prace już dobiegają końca i spółka planuje przekazanie mieszkań w pierwszej połowie 2024 roku. Jest ich aż 51, chociaż pierwotnie w kamienicy było ich tylko 12, a każde miało powierzchnię ponad 100 metrów kwadratowych. Jednak poznaniacy poszukują mniejszych mieszkań, dlatego pierwotne lokale podzielono na mniejsze.

– 18 lokali zostanie przeznaczonych dla poznańskich seniorów, które będą znajdować się na parterze i pierwszym piętrze – wyjaśnia Łukasz Kubiak. – Łącznie w kamienicy do dyspozycji mieszkańców Poznania będzie 51 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych.

Chętni na wyremontowane mieszkanie od 8 listopada mogą składać wnioski do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych – ale jest to oferta wyłącznie dla obecnych mieszkańców lokali komunalnych, którzy posiadają tytuł prawny do zajmowanego lokalu i nie mają zaległości czynszowych. Zgłoszenia można składać przez formularz na stronie ZKZL w zakładce “plac Bernardyński” do 24 listopada.
– Osoby, które mają ograniczony dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do terenowych Punktów Obsługi Klienta – podkreśla rzecznik ZKZL. – Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem w tej przepięknej kamienicy. Maksymalny termin kontaktu telefonicznego pracowników spółki z zainteresowanymi mieszkańcami to 8 grudnia 2023 roku. O terminie kontaktu telefonicznego będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Koszt modernizacji kamienicy to 13,5 miliona złotych, a 80 proc. kosztów inwestycji spółka pozyskała z bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: ZKZL

Podziel się: