Koncert Światło dla Ukrainy w Poznaniu. Tysiące ludzi na placu Wolności (ZDJĘCIA)

Michał Wiraszko owinięty ukraińską flagą i tłum na placu Wolności śpiewający: „więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”. Tak wyglądał koncert „Światło dla Ukrainy”, który odbył się na placu Wolności 3 marca.

„Światło dla Ukrainy” to kolejna odsłona trwającego cały tydzień festiwalu „Poznań dla Ukrainy”, który propaguje kulturę tego kraju i zbiera pomoc dla jej mieszkańców walczących z rosyjskim najeźdźcą. Na koncercie wystąpili Małgorzata Ostrowska, Peja, Paluch, Bibobit, Rosalie, Muchy, donGURALesko, Michał Kowalonek, Kasia Wilk, Mezo, Luna, Gonzo oraz Pola Chobot & Adam Baran. Wszyscy znaleźli czas, mimo że impreza została zorganizowana spontanicznie w ciągu dosłownie dwóch dni, ze względu na konieczność pomocy Ukrainie.

Podczas koncertu wolontariusze zbierali datki do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża, które napełniały się bardzo szybko. Cały dochód ze zbiórki został przekazany dla potrzebujących z Ukrainy.

Koncert zakończyła wyjątkowy utwór „Ukraina żyje”. Słowa napisał Przemek Prasnowski z fundacji Barak Kultury, muzykę – Maciej Muraszko, a premierowo wykonała go Oksana Hamerska, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Podziel się: