Koncert pamięci Zbyszka Kendzi fot. Sławek Wąchała

Koncert pamięci Zbyszka Kendzi w pierwszą rocznicę śmierci

Zbigniew “KenJah” Kendzia był gitarzystą basowym, grał na instrumentach klawiszowych oraz zajmował się dub masteringiem. Pochodził z Poznania. Zmarł w wyniku choroby 2 lutego 2019 roku.

Rok po śmierci Zbyszka odbył się w klubie Blue Note koncert pamięci muzyka, zorganizowany przez jego przyjaciół. Był to jednorazowy występ. Zbyszek Kendzia występował w bluesowo-rockowych zespołach Last Minute i Simply Blue; reggae Blue Mountain, Inity Dub Mission, Basstion, Ras, Man & Soul i w jednym z czołowych zespołów reggae lat osiemdziesiątych – Gedeon Jerubbaal.

Słowo wstępne powiedział Mariusz Kwaśniewski (Radio Afera), koncert prowadził Piotr Przybylski i Wojtek Kubiak.

W koncercie udział wzięli:

Simply Blue w składzie: Rafał Szarpak – wokal, Piotr Skraburski – hammond, Wojtek Kubiak – gitara, Andrzej Laskowski – gitara basowa i Jędrzej Kowalczyk na perkusji.

Inity Dub Mission w składzie: Joanna Zielecka – flet poprzeczny, Andrzej Szczeszek – instrumenty klawiszowe, Wojtek Kubiak – gitara, Michał Buchwald – perkusja, Sebastian Dolata – gitara basowa i gościnnie Mc Globus – wokal

Ostatni utwór został wykonany przez Piotra Przybylskiego, któremu na gitarze towarzyszył Wojtek Kubiak; na perkusji Mariusz Welka; na gitarze basowej Sebastian Dolata i Piotr Skraburski na hammondzie. Bluesowy utwór “Szósta rano na trasie” z repertuaru Blues&Rock Wojtka Skowrońskiego został zadedykowany Zbyszkowi Kendzi. Pierwszy raz utwór został wykonany przez Piotra Przybylskiego z zespołem Last Minute podczas jamowego koncertu “Uliczny spontan blues” na Starym Rynku podczas obchodów Polskiego Dnia Bluesa 15 września 2011 roku.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze