Komeda, Lady Pank i KontenerArt. Co można robić w Poznaniu w weekend 14-16 kwietnia?

Otwarcie KontenerArt, koncerty Lady Pank i Patrycji Markowskiej, piąte urodziny Pawilonu oraz Era Jazzu: koncert EABS i widowisko poświęcone Krzysztofowi Komedzie. W weekend 14 – 16 kwietnia w Poznaniu raczej nie będzie można się nudzić.

Piątek, 14 kwietnia

Otwarcie KontenerART – 15 Lat Nad Wartą
14 kwietnia @ 14:00 – 15 kwietnia

1 dzień 15 odsłony KontenerART! Na plażowej scenie o 18.00 wystąpi RAT KRU, duma i chluba miasta. Swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce. A dzień po RAT KRU, 15 kwietnia o 19.00, zagra Marika, pierwsza wokalistka wykonująca muzykę w stylu reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Królowa polskiego dancehallu wraca do gry!

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie – Kenya Hara. Japońskie projektowanie graficzne
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań
14 kwietnia @ 18:00

To pierwsza w Polsce autorska wystawa jednego z najbardziej uznanych na świecie japońskich projektantów – Kenya Hary. Od 1993 r. związany jest z Nippon Design Center, w ramach którego prowadzi własne studio/think-tank Hara Design Institute. Jest twórcą wielu międzynarodowych wystaw, autorem książek łączących design z filozofią życia.

Koncert – Z biegiem Łaby
Filharmonia Poznańska, Aula UAM, ul. H. Wieniawskiego 1, Poznań
14 kwietnia @ 19:00

Wystąpią:
Piotr ALEXEWICZ – fortepian
Marek PIJAROWSKI – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:
Johannes Brahms I Koncert fortepianowy d-moll op. 15
Robert Schumann IV Symfonia d-moll op. 120

ERA JAZZU: EABS – JazZamek Special Edition
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
14 kwietnia @ 19:00

EABS to najpopularniejsza i najbardziej podziwiana formacja nowego, polskiego jazzu – jak rekomenduje Dionizy Piątkowski, twórca Ery Jazzu. Honorowana laurami czytelników i krytyków Jazz Forum („najlepsza elektryczna grupa roku”), nominacjami do Fryderyków oraz entuzjastycznymi rekomendacjami najważniejszych magazynów jazzowych świata. Formację EABS ( Electro Acoustic Beat Sessions) tworzą Marek Pędziwiatr ( klawisze i wokal), Marcin Rak (perkusja), Paweł Stachowiak ( gitara basowa, moog), Olaf Węgier ( saksofon tenorowy) i trębacz Jakub Kurek.

Stand-up w Poznaniu – Wieczór Lubelskiego Humoru: Maceńko/Książek/Znajomski
CK Nowe Amore ul. Sienkiewicza 22, Poznań
14 kwietnia @ 19:00

Przedstawiciele nowego kolektywu komediowego prosto z Lublina.
Kamil Maceńko – mój stand-up jest charakterystyczny, bo żartuje z wszystkiego dosłownie z wszystkiego. Testuje żarty do programu roboczym tytule „Nie Wiem”.

Kacper Książek – młody komik który lubi obserwować świat i opisywać głupoty życia codziennego. Uważa że żartować można ze wszystkiego i nie lubi gryźć się w język. Testuje żartu do programu „Świat Według Kacpra”.
Szczegóły tutaj

Koncert zespołów Wayfarer + Havukruunu
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
14 kwietnia @ 19:00

Podróż z głębi fińskich lasów do zachodniej części Stanów Zjednoczonych w ciągu jednej nocy? Tego zadania podjęły się dwa zespoły: Wayfarer oraz Havukruunu – dwa różne oblicza niezwykle atmosferycznego black metalu na wspólnej trasie koncertowej.

Patrycja Markowska w Tamie
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań
14 kwietnia @ 20:30

Koncert w ramach trasy Wilczy Pęd Electric/Acoustic Tour – Patrycja Markowska. Nie zabraknie nowych utworów z płyty „Wilczy Pęd” oraz największych hitów artystki.

Sobota, 15 kwietnia

Salon Poezji – Weronika Asińska
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
15 kwietnia @ 11:45

Gościnią 81. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i serialowa, Weronika Asińska, która przeczyta teksty Mirona Białoszewskiego i Jadwigi Stańczakowej. O oprawę muzyczną zadba Mateusz Wesołowski, puzonista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Otwarcie Ogrodu Szeląg
Ogród Szeląg
15 kwietnia @ 10:00 – 20:00

Zapraszamy Was do Ogrodu Szeląg, 15 kwietnia otwieramy się w odświeżonej odsłonie, z nową przestrzenią idealną na podziwianie budzącej się do życia przyrody. A w naturze kultura brzmi najlepiej, więc i tego lata na naszej scenie ugościmy wielu wspaniałych artystów.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości
Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej Piotrowo 4, Poznań
15 kwietnia @ 10:00 – 16 kwietnia 18:00

Promujemy to, czego nie znajdziecie w sklepach – spotkacie niezwykłych kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Zobaczycie okazałe jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne, będziecie mogli nabyć niepowtarzalną, ręcznie wykonaną biżuterię.

15 kwietnia @ 16:00, 19:00
Szalone Nożyczki
Kino Teatr Apollo ul. Ratajczaka 18, Poznań

Hit teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, spektakl w którym finał ustala widownia! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje..! Detektywi mają nie lada wyzwanie,by rozwiązać kryminalną zagadkę…KTO ZABIŁ?!
Szczegóły tutaj

Lady Pank MTV Unplugged
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań
15 kwietnia @ 19:00

Legendarny polski zespół po wydaniu albumu w cyklu MTV Unplugged, wyrusza w trasę koncertową pod tym samym szyldem. W części trasy zespołowi będą towarzyszyć zaproszeni goście.

Era Jazzu: Komeda – Nim wstanie dzień
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82
15 kwietnia @ 19:00

„Nim Wstanie Dzień” to muzyczno-teatralne widowisko łączące koncert jazzowy z obrazem. Wraz z mistrzowską grą aktorską, kompozycjami Krzysztofa Komedy, nowoczesnymi efektami graficznymi oraz wizualizacjami przedstawia fabularyzowane życie wybitnego, poznańskiego muzyka i kompozytora.

Niechęć
SARP Social Club, Stary Rynek 56, Poznań, Wielkopolskie
15 kwietnia @ 19:30

Zespół istnieje od 10 lat, wydał 4 płyty. Muzyka Niechęci to tygiel, w którym miesza się wiele elementów: jazzowa improwizacja, rockowa energia, elektroniczne brzmienia, ale też ilustracyjność muzyki filmowej.
Szczegóły tutaj

5 urodziny Pawilonu – Szwed/Oyer/Pawłowska/Kem
Pawilon – Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1
15 kwietnia @ 20:00

Urodzinowe obchody Pawilonu są kolejną sytuacją, w której Organizatorzy pragną się z Wami zobaczyć, ale też podziękować za te pięć współnych lat. Wystąpią Daniel Szwed oraz Tyler Matthew Oyer. Następnie zapraszają na specjalne Pawilon birthday afterparty with KEM w niezależnym miejscu kultury DKS w dawnym budynku telewizji przy alejach Niepodległości.

Koncert – Roman Wróblewski Trio
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
15 kwietnia @ 20:00

Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyczna, to miejsce gdzie spotyka się tradycja afrykańska, klasyka i improwizacja. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy międzynarodowego zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia.

Niedziela, 16 kwietnia

Jezioro łabędzie
Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. gen. T. Kutrzeby 10, Poznań
16 kwietnia @ 12:00, 15:00, 17:00

Familijny spektakl baletowy – ona, zaklęta w łabędzia przez złego czarownika. On, zakochany, robi wszystko co w jego mocy, by uratować ukochaną. Czy miłość Odetty i Zygfryda pokona złe moce Rotbarta?
Szczegóły tutaj

Mayday 2 – kultowy spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie!
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
16 kwietnia @ 16:00, 19:00

To wielobarwna historia o podwójnym życiu przebojowego taksówkarza, który wraz ze zwrotem akcji staje przed coraz trudniejszymi decyzjami. Którą kobietę powinien wybrać John?
Szczegóły tutaj

Marzenka Show
TROPS Akademickie Centrum Kultury ul. Świętego Rocha 9, Poznań
16 kwietnia @ 17:00

Marzenka Show i Vege Constructor w niesamowitym programie stand-up comedy „Nienormalnie Normalnie”. Tematy życiowe na ostro bez cenzury, napędzane potężną dawką humoru i zabawy.
Szczegóły tutaj

Kukon w Tamie
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań
16 kwietnia @ 18:00

Kukon i Ogrody Mixtape – jak twierdzi sam artysta, to jego najważniejsza trasa koncertowa, kończąca i zaczynają pewien etap w jego muzycznym życiu.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: