Koło: Czy władze miasta będą musiały zwrócić dotację?

Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, po raz kolejny żąda od władz Koła zwrotu 240 tysięcy złotych. To dotacja przeznaczona na Dzienny Dom Seniora w Kole.

Władze samorządowe uruchomiły placówkę w maju ubiegłego roku, w budynku po liceum plastycznym. Remont i wyposażenie budynku specjalnie pod potrzeby osób starszych i nie w pełni sprawnych został sfinansowany z programu Senior+, a wojewoda przekazał na remont 240 tysięcy złotych.

Jednak jak informuje Radio Poznań, teraz wojewoda żąda zwrotu dotacji, ponieważ kontrole przeprowadzane w placówce przez urzędników wojewody i Komisję Rewizyjną Rady Miasta Koła wykazały szereg nieprawidłowości w działaniu placówki – a przede wszystkim jej termin uruchomienia niezgodny z umową zawartą z wojewodą. Na tej podstawie jeszcze w ubiegłym roku wojewoda zażądał zwrotu dotacji od urzędu miasta, i to z odsetkami.

Samorząd Koła odwołał się od tej decyzji do Ministerstwa Finansów, a ono uznało, że wojewoda powinien sprawę rozpatrzyć ponownie. Urząd wojewódzki uczynił to – i ponownie zażądał zwrotu 240 tysięcy złotych z odsetkami.

Samorząd Koła zapowiada kolejne odwołanie od tej decyzji.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze