Kolejny skwer w Poznaniu do remontu. Będzie plac zabaw i mała retencja

Skwer przy Burszty po remoncie, wizualizacja fot. UMP

Alejki spacerowe, naturalny plac zabaw, leżaki, mała retencja i więcej zieleni niż obecnie. A wszystko to na obszarze ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych w dolinie Górczynki, przy ulicy Burszty na Świerczewie.

Prace na tym obszarze rozpoczną się pod koniec kwietnia. Obecnie to zaniedbany teren z asfaltowymi, bardzo zniszczonymi alejkami. Po remoncie w jego środkowej części powstanie strefa zabaw dla dzieci wkomponowana w istniejącą zieleń – tak zwany naturalny plac zabaw. To oznacza, że pojawią się tu zabawki z naturalnych materiałów, kłód i pni, będą też szałasy wierzbowe i wiklinowe, a teren będzie miał różne rodzaje nawierzchni.

Będą też nowe alejki, ale już z mineralną nawierzchnią przepuszczalną, pojawią się nowe ławki i leżaki parkowe oraz stojaki na rowery.

„Teren zieleni przy ul. Burszty jest miejscem spływu wód opadowych do cieku Górczynka” – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. – „Przy projektowaniu tego obszaru jednym z celów jest, aby jak najwięcej deszczówki trafiało do niecek i rowów. Dodatkowe ilości wody zasilą istniejące siedliska roślinne, szczególnie w zachodniej, tzw. dzikiej, części terenu. To cenny przyrodniczo fragment, który pozostanie w niezmienionej formie. W miejscu suchego trzcinowiska pojawi się łąka kwietna, zasilana wodą ze spływu powierzchniowego ścieżek i „dzika” strefa z naturalną roślinnością odpowiednią dla terenów suchych i dobrze oświetlonych”.

Pieniądze na remont terenu przy Burszty pochodzą z budżetu Poznania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: