Kolejny sklep w centrum Poznania kończy działalność. „Nie doczekam końca rewitalizacji”

remonty w centrum fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Sklep „Bliżej Natury” przy Podgórnej, gdzie zawsze można było kupić żywność ekologiczną i produkty bezglutenowe w styczniu przyszłego roku kończy działalność. Znika po 40 latach istnienia.

Swoją decyzję właścicielka sklepu ogłosiła na swoim profilu na Facebooku pod koniec października. O sprawie napisała też Gazeta Wyborcza – przypomniała, że sklep istnieje w tym miejscu już 40 lat, co w zmieniającej się rzeczywistości jest ewenementem. Sprzedawał żywność ekologiczną i bezglutenową wtedy, gdy jeszcze nikt tego nie robił, a klienci do niego wracali nie tylko dlatego, że to był jedyny taki sklep, ale także dlatego, że oferował towar bardzo dobrej jakości.

Jednak od kilku lat prowadzenie sklepu było coraz trudniejsze. Nie tylko dlatego, że przybywało konkurencji i żywność ekologiczna, bezglutenowa stała się powszechniej dostępna. Pandemia koronawirusa była wyjątkowo ciężka do przetrwania dla takich właśnie niewielkich sklepów, a później zaczęła się wojna na Ukrainie, inflacja i drastyczny skok cen ogrzewania i prądu.

A kroplą, która przepełniła czarę, był remont centrum, który dobija małe biznesy i tak ledwo wiążące koniec z końcem z powodu wyjątkowo trudnej sytuacji gospodarczej. To dlatego, jak powiedziała właścicielka Gazecie Wyborczej, zdecydowała się na zamknięcie swojego sklepu.

„Właśnie z tego powodu zamknięcia centrum zamykam sklep, nie doczekam się końca rewitalizacji” – napisała na swoim profilu na Facebooku.

Remonty w centrum sprawiają, że wielu klientów do niej w ogóle nie dojeżdża. Miasto zapewnia, że remonty zakończą się w przyszłym roku, ale właścicielka w to nie wierzy – poza tym, jak uważa, może się okazać, że inflacja wzrośnie albo kolejny fragment centrum wymaga remontu i zamknięcia, a ona sama ma już dość martwienia się sprawami, na które nie ma wpływu.

W sklepie będzie jeszcze można zrobić zakupy na święta, ale trzeba się liczyć z tym, że asortyment będzie ograniczony właśnie ze względu na zbliżające się zamknięcie sklepu. Po świętach rozpocznie się wyprzedaż towaru.

Podziel się:

Ostatnio dodane: