sobota, 9 grudnia, 2023

Kolejny odcinek obwodnicy prawie gotowy. “Największa inwestycja samorządu”

“Obwodnica Gostynia – największa jak do tej pory inwestycja Samorządu Województwa Wielkopolskiego kosztująca blisko 140 mln złotych, jest już prawie gotowa” – poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Przypomnijmy, że 31 stycznia 2022 roku wojewoda wielkopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a już 10 lutego jej wykonawca rozpoczął prace. Obwodnica ma długość 8,4 km (wraz z drogą łączącą ją z istniejącym układem komunikacyjnym o długości 1,8 km), zaczyna się na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4939P Gostyń – Krajewice, a kończy na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4954P Gostyń – Smogorzewo.

Inwestycja była finansowana z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Całkowita wartość inwestycji pierwotnie miała wynieść 117,5 mln zł, w tym 85,2 mln zł udział UE, a termin jej ukończenia zaplanowano na 2023 rok.
Takie mamy efekty wieloletnich prac – od projektu do realizacji!” – podsumował WZDW na swoim profilu na Facebooku.

Warto dodać, że 31 lipca tego roku wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka obwodnicy, w ciągu drogi krajowej nr 12. Tu zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2025 r., a jej wartość to ponad 247 mln zł. Ta część jest zrealizowana w ramach rządowego “Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”.

Źródło: WZDW
Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanKolejny odcinek obwodnicy prawie gotowy. "Największa inwestycja samorządu"