Kolejny lokal wyprowadził się z centrum Poznania. Powodem są remonty

Aleje Marcinkowskiego remont Poznań fot. Sławek Wąchała

Kilka miesięcy temu Caritas poznańska, która prowadzi bar „U Krystyna” na placu Wolności, poinformowała, że zastanawia się nad zmianą siedziby. Teraz decyzja już zapadła i bar się wyprowadził. Powodem wyprowadzki są remonty i związane z nimi utrudnienia.

Już w październiku Caritas informowała, że klienci baru mają problem, by do niego dotrzeć – bar znajdował się w budynku Hotelu Rzymskiego przy placu Wolności, czyli w mocno rozkopanej części miasta. A klientami baru są przede wszystkim emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne, których przyciągają niskie ceny posiłków i ich dobra jakość. Wielu z nich ma problemy z poruszaniem się po równym chodniku, a co dopiero po rozkopanej ulicy.

Dlatego władze Caritas zdecydowały, że bar „U Krystyna” musi się przenieść. Dokąd? Jeszcze nie wiadomo, bo właśnie łatwość dostępu jest ważnym kryterium, więc idealnymi lokalizacjami byłyby okolice rynku Jeżyckiego, Łazarskiego lub Wildeckiego, jak informuje Głos Wielkopolski. To miejsca, do których łatwo dojechać miejską komunikacją i w których mieszka wiele osób potrzebujących pomocy, więc właśnie tam trwają poszukiwania odpowiedniego lokalu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: