Kolejny kultowy lokal ogłosił zamknięcie. Dlaczego?

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsza w Poznaniu wegetariańska pizzeria, Vege Pizza z Łazarza, będzie działać tylko do końca roku. „Zmiany często niosą nowe możliwości i tego się trzymajmy” – napisała załoga Vege Pizzy w mediach społecznościowych.

O zamknięciu Vege Pizzy poinformowała Gazeta Wyborcza, przypominając, że była to pierwsza w Poznaniu wegetariańska pizzeria. Najpierw działała na ulicy Głowskiej, by później przenieść się na Limanowskiego. To tam doszło do słynnego ataku wandali na ich lokal – pomazali elewację czarną farbą, podszywając się pod kibiców Lecha. Kibice stanowczo odcięli się od tego aktu wandalizmu – i wyczyścili elewację.

Co jest powodem zamknięcia lokalu, który cieszył się dużym powodzeniem, i to nie tylko wśród wegetarian? Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, zadecydowały koszty energii i ogrzewania oraz rosnące ceny produktów. To sprawiło, że właściciel pizzerii podjął decyzję o likwidacji działalności z końcem roku.
„Przetrwali pandemię, atak narodowców, ale podwyżek PiS nie są w stanie” – podsumowuje Gazeta Wyborcza.

Pizzeria poinformowała o zamknięciu na swoim profilu na Facebooku.
„Od dzisiaj startuje nowe i zarazem pożegnalne menu” – napisali. – „Na koniec zostawiliśmy smaki, które przez lata naszej działalności najbardziej przypadły Wam do gustu. Działamy do końca 2022. Nie chcemy się rozpisywać co jest tego powodem. Zmiany często niosą nowe możliwości i tego się trzymajmy. Bardzo Wam – naszym klientom i ziomkom -dziękujemy za te wszystkie lata, które spędziliśmy razem. To dzięki Wam mogliśmy działać i dobrze się bawić”.

To kolejny lokal gastronomiczny w Poznaniu, który zdecydował się zamknąć działalność z powodu drastycznych podwyżek kosztów utrzymania. Niedawno o zamknięciu poinformowała anarchistyczna klubokawiarnia Zemsta, kultowa Meskalina czy bar U Krystyna.

Podziel się: