Kolejny etap Programu Centrum. Będą zmiany w organizacji ruchu!

Fredry fot. PIM

W listopadzie szykują się kolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, ruszą prace na ul. 27 Grudnia, Kantaka i skrzyżowaniu ul. Św. Marcin z Ratajczaka. Postępują prace na Fredry, Gwarnej i Mielżyńskiego.

W nocy z 2 na 3 listopada nie będzie można ni przejść, ani przejechać przez skrzyżowanie ul. Ratajczaka i Św. Marcin, ponieważ rozpoczną się tam prace przy dostosowaniu skrzyżowania do planowanej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. Z tego powodu od 3 listopada nie będzie można skręcić z ul. Św. Marcin w prawo, w kierunku Ogrodowej – ale nadal będzie można skręcić w lewo w stronę pl. Wolności. Na fragmencie ulicy Ratajczaka od Taczaka do Świętego Marcina będzie możliwy tylko dojazd do posesji zwężoną jezdnią.

3 listopada rozpocznie się montaż ogrodzenia budowlanego na ul. 27 Grudnia.
„Dojazd do posesji zostanie zachowany, podobnie jak ciągi piesze, jednak wyznaczane trasy będą przesuwane wraz z postępem prac” – informuje spółka PIM. – „W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się demontażem torowiska tramwajowego, które docelowo zostanie przesunięte na północ”.

W połowie listopada z kolei zaplanowane są prac na ul. Kantaka, gdzie będą budowane sieci podziemne. W czasie ich trwania na ulicy nie będzie można zaparkować. Ulice 27 Grudnia i Kantaka zostaną gruntownie przebudowane, jak przypomina PIM. Chodzi tu nie tylko o nowa nawierzchnię, zieleń i małą architekturę, ale też nowe torowisko na ul. 27 Grudnia, które w stosunku do obecnego zostanie przesunięte.

Trwają prace na ul. Gwarnej, gdzie zostanie przebudowane torowisko i nawierzchnia ulicy oraz chodników, powstanie także nowa kanalizacja – i południowej części placu Wolności. Prowadzone są prace na odcinku ul. Ratajczaka pomiędzy ul. Św. Marcin i 27 Grudnia. Trwa przebudowa trasy tramwajowej w ulicach Fredry i Mielżyńskiego oraz na placu Ratajskiego, gdzie także trwa dodatkowo wymiana infrastruktury podziemnej. Po zakończeniu prac na ulicę Mielżyńskiego wróci zdemontowana kostka brukowa.

 

Podziel się: