Kolejny chodnik w Poznaniu po remoncie. Dzięki wpływom z SPP

Wyspiańskiego po remoncie fot. ZDM

400 tysięcy złotych kosztował remont chodników na ulicy Wyspiańskiego, na odcinku pomiędzy ulicami Matejki i Głogowską, który się właśnie zakończył. Był możliwy dzięki pieniądzom z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Na chodniku są obecnie nowe płytki, krawężniki, opaski kompensacyjne i zjazdy z kostki kamiennej, a także zieleń przyuliczna i nawierzchnie fakturowe dla osób z dysfunkcją wzroku. Wszystko to zamiast popękanych płytek, zniszczonych przez samochody parkujące na chodniku.

“Zamiast połamanych płyt pojawiły się nowe płytki betonowe o wymiarach 50×50 cm” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “Dokonano regulacji istniejącego krawężnika kamiennego oraz ułożono nowe obrzeża betonowe. Pasy kompensacyjne i zjazdy do posesji zostały wykonane z kostki kamiennej 9×11 cm. Wykorzystano również staroużyteczne płytki typu „infuła” oraz mozaikę kamienną. Sprawia to, że jest nie tylko bezpiecznie, wygodnie, ale również estetycznie. Do tego należy dodać nową zieleń przyuliczną, między innymi siedem drzew (ambrowce, platany) i około 200 roślin niskich (róże, trawy ozdobne) rosnących w odgrodzonych drewnianymi słupkami misami. Miejsce dla roślin przyulicznych odzyskano po odbrukowaniu 110 metrów kwadratowych”.

Chodnik po południowej stronie ulicy, w rejonie przystanku autobusowego, także został przebudowany – pojawiły się tu nawierzchnie fakturowe przeznaczone dla osób z dysfunkcją wzroku oraz piktogram oznaczający miejsce dla osób dysfunkcją narządów ruchu i rodziców z wózkami dla dzieci. W ten sposób został przystosowany do standardów obowiązujących w Poznaniu.

Remont chodników na ul. Wyspiańskiego kosztował ponad 400 tysięcy złotych, a pieniądze na ten cel pochodziły z wpływów z Strefy Płatnego Parkowania.

Podziel się: