Kolejne zmiany w centrum Poznania. Kierowcy muszą się nastawić na utrudnienia

Remont Święty Marcin - Niepodległości (zdj. ilustracyjne) fot. Sławek Wąchał

Gwarna, 27 Grudnia i skrzyżowania ul. 27 Grudnia z Ratajczaka oraz ręcznie sterowanie ruchem na Al. Marcinkowskiego. Takie zmiany zaczną obowiązywać w centrum Poznania od 16 stycznia. Kierowcy i piesi muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, 16 stycznia planowane jest rozpoczęcie rozbiórki daszków nad chodnikiem po stronie wschodniej ulicy Gwarnej. Tu z utrudnieniami muszą się liczyć piesi – trasy dla pieszych będą się zmieniać wraz z postępem prac, a dostęp do niektórych posesji będzie wiązał się z koniecznością przejścia stroną zachodnią.

Z kolei 17 stycznia zaczną obowiązywać zmiany na ulicy 27 Grudnia – tu ruch samochodowy na odcinku między ul. Ratajczaka a ul. Gwarną zostanie przeniesiony z dotychczasowej jezdni na utwardzoną nawierzchnię w miejscu starego torowiska tramwajowego.
„Kierunek ruchu pozostanie taki sam, a zmienią się jedynie stron jedni oraz nawierzchnia, po której poruszać się będą samochody” – informuje PIM. – „Wcześniej była bitumiczna, a od 17 stycznia kierowcy jeździć będą po tymczasowej wykonanej z kruszywa. Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac. Także 17 stycznia przewidziane jest rozpoczęcie robót polegających na frezowaniu nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka i 27 Grudnia. Ruch pojazdów będzie nadal możliwy, mogą wystąpić jednak utrudnienia wynikające z prac. Trasy dla pieszych także mogą ulegać przesunięciom”.

18 stycznia wróci na miejsce między Biblioteką Raczyńskich a Muzeum Narodowym rzeźba Stela Heinza Macka. W czasie jej transportu i montażu mogą wystąpić utrudnienia, jako że rzeźba jest duża, dlatego planowane jest ręczne kierowanie ruchem. Montaż rzeźby może zresztą zostać przesunięty na inny dzień, jeśli wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne – problemem może być przede wszystkim silny wiatr, bo rzeźby nie da się zamontować bez użycia dźwigu.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie – zapowiadane zmiany umożliwią kontynuację prac prowadzonych w ramach Programu Centrum.

Podziel się:

Ostatnio dodane: