Kolejne ostrzeżenie IMiGW. Tym razem dla całej Wielkopolski

zima fot. S. Wąchała

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla całej Wielkopolski. Na krańcach zachodnich dodatkowo da się we znaki silny wiatr do 75 km na godzinę.

Pogoda jest dziś wyjątkowo zmienna, a meteorolodzy dosłownie co dwie-trzy godziny muszą aktualizować swoje prognozy. Rano informowali o oblodzeniu w zachodniej części Wielkopolski. Obecnie ostrzegają przed oblodzeniem już w całym regionie.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C” – informuje IMiGW.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem obowiązuje od 4 lutego, od północy do godziny 7.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

W zachodniej części regionu nadal obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.
„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu” – podaje IMiGW. – „Obserwuje się porywisty wiatr do 75 km/h. W najbliższych godzinach nadal spodziewane są porywy dochodzące do 75 km/h”.

Ostrzeżenie obowiązuje od 3 lutego, od godziny 14.00 do 4 lutego, do godziny 3.00 nad ranem. Zostało wydane dla powiatów: nowotomyskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, leszczyńskiego, kościańskiego, śremskiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego, rawickiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: