piątek, 1 grudnia, 2023

Kolejne łąki kwietne powstaną w Poznaniu. Pierwsza już w październiku

Na osiedlach Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w aż dziesięciu lokalizacjach powstaną łąki kwietne. Pierwsz z nich zostanie zasiana już 2 października na terenie przy ulicy Folwarcznej.

Łąki kwietni łączą dbałość o zieleń miejską i troskę o komfort życia mieszkańców: kolorowe przestrzenie upiększają ulice i osiedla, sprawiając, że mieszkanie w nich staje się przyjemniejsze. Ale też pełnią bardzo ważną rolę w ochronie bioróżnorodności, poprawie jakości powietrza, no i są stołówką dla owadów – zapylaczy.

– Jednym z naszych głównych celów jest przekształcenie postrzeganych jako monotonne osiedli miejskich w przyjazne, zielone miejsca, które nie tylko spełniają potrzeby mieszkańców, ale także sprzyjają ochronie środowiska – wyjaśniają przedstawiciele PTBS. – W ramach projektu chcemy też zachęcić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu swojego otoczenia oraz pokazać korzyści płynące z zielonych przestrzeni. Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na coraz pilniejszą potrzebę harmonijnego łączenia miejskiego rozwoju z ochroną środowiska i promowaniem zdrowego stylu życia.

Sianie kwiatów na pierwszej łące kwietnej zaplanowano w poniedziałek, 2 października o godz. 10.00 na os. przy ul. Folwarcznej. Pomocą będą tu służyć uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 55, a wydarzenie wzbogaci lekcja przyrody, którą dla dzieci poprowadzi Piotr Kotliński z fundacji “Łąka”. Na wiosnę na łące zostaną ustawione tablice informacyjne oraz domki dla owadów, a łąkę będą pielęgnować uczniowie. Kolejne łąki powstaną w przyszłym roku na terenie innych osiedli PTBS, a docelowo ma być ich aż dziesięć.

Źródło: UMP
Strona głównaLifestyleKolejne łąki kwietne powstaną w Poznaniu. Pierwsza już w październiku