Kolejne kąpieliska w Wielkopolsce zamknięte!

zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu zaktualizowała serwis kąpieliskowy. W których kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli obowiązuje obecnie zakaz kąpieli?

Sytuacja w wielkopolskich jeziorach i zbiornikach wodnych zmienia się w tym roku wyjątkowo dynamicznie. Dane, które podaliśmy według raportu kąpieliskowego z dnia 28 lipca – już następnego dnia w kilku przypadkach okazały się nieaktualne, jak informowaliśmy. W trybie natychmiastowym wprowadzono zakaz kąpieli w Piaskach Szczygliczce w Ostrowie i Rusałce w Poznaniu ze względu na zakwit sinic.

Okazuje się, że po kontroli z dnia 30 lipca znowu sytuacja uległa zmianie: odwołano zakaz kąpieli w Jeziorze Kierskim, na kąpielisku Krzyżowniki, nadal obowiązuje zakaz na kąpielisku w Rusałce i Piaskach Szczygliczce – ale doszły też nowe zamknięte kąpieliska – miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

Zgodnie z informacją WSSE od 30 lipca nie można się kąpać na plaży ZHP w Imiołkach w powiecie gnieźnieńskim, w zbiorniku wodnym Kozarzewek w powiecie konińskim, w Jeziorze Odrzykowskim w Krotoszynie, w Jeziorze Białym w kąpieliskach Brenno-Ostrów oraz Zaborówiec baza obozowa oraz w powiecie wolsztyńskim na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Wielkopolska S.A. w Rudnie i na terenie Bazy Obozowej Hufce ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu.

Podziel się: