Dwa kąpieliska zamknięte w trybie natychmiastowym!

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Kąpielisko Piaski-Szczygliczka koło Ostrowa Wielkopolskiego oraz kąpielisko Rusałka w Poznaniu – oba zostały zamknięte 29 lipca z powodu stwierdzenia obecności sinic.

W serwisie kąpielowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, w raporcie z datą 28 lipca jeszcze oba kąpieliska są oznaczone jako bezpieczne dla kąpieli. Jednak 29 lipca oba zostały zamknięte dla kąpiących się ze względu na obecność sinic.

Informację o zamknięciu Rusałki podało Radio Poznań, powołując się na Cyrylę Staszewską, rzeczniczkę prasową Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Rzeczniczka poinformowała o zamknięciu kąpieliska z powodu stwierdzenia w nim sinic. Przypomnijmy, że Rusałka została dopiero kilka dni temu, 26 lipca, otwarta dla kąpiących – była zamknięta od 13 lipca właśnie z powodu zakwitu sinic.

W przypadku kąpieliska Piaski-Szczygliczka decyzję o zamknięciu również podjęto 29 lipca. Jak informuje portal “ostrow24 TV”, decyzja jest efektem zgłoszenia jednej z okolicznych mieszkanek, która wybrała się na spacer na ostrowskie Piaski i tam na wodzie dostrzegła grubą warstwę sinic. Jak poinformowała portal Joanna Cieszyńska z ostrowskiego sanepidu, pracownik wysłany na kąpielisko potwierdził podejrzenia mieszkanki i w trybie natychmiastowym kąpielisko zostało zamknięte. W poniedziałek 31 lipca ma zostać przeprowadzona kolejna kontrola wody, która wykaże, czy kąpielisko będzie mogło zostać ponownie otwarte.

Podziel się: