Kolejna choinka w Poznaniu. Wyjątkowo niezwykła! (ZDJĘCIA)

Choinka sztrykowana na Placu Kolegiackim fot. Sławek Wąchała

Kilkaset kwadratów, kilkadziesiąt zaangażowanych osób, kilka tygodni intensywnej pracy – i sztrykowana choinka ozdobiła plac Kolegiacki! Różne choinki bywały w Poznaniu, ale takiej jeszcze nigdy tu nie było.

Już od początku grudnia mieszkańcy Starego Miasta pod wodzą entuzjastów z Poznańskiego Muzeum Pyry, Fundacji Kreaktywator i Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska przygotowywali sztrykowaną choinkę. Zadanie nie było łatwe, ponieważ do jej stworzenia potrzeba było kilkuset kwadratów zrobionych na szydełku o rozmiarach 20 na 20 cm. Ważne było też to, żeby każdy miał zielone krawędzie.

Gotowy kwadrat na choinkę mógł przynieść każdy mieszkaniec Poznania, a kto chciał, ale nie umiał zrobić – mógł przyjść 8 grudnia na warsztaty, gdzie specjaliści pokazywali, jak się to robi. Chętnych do robienia choinki nie brakowało – i w ten sposób 10 grudnia można było uroczyście na placu Kolegiackim odsłonić sztrykowaną, najbardziej poznańską z możliwych, choinkę.

Były oczywiście też występy i koncerty: Golden Collective, grupy tanecznej dzieci z MDK nr 1, zespołu Kombinatorzy, była też wizyta Gwiazdora z Poznańskiego Muzeum Pyry oraz… rockowego Mikołaja.

Warto dodać, że w ramach tej akcji organizatorzy zapraszają na Świąteczny Kiermasz i Festyn na Bernardynach – 18 grudnia od 12.00 do 15.00 na placu będą działać stoiska rzemieślników i organizacji społecznych z upominkami dla poznaniaków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: