Koktajle Mołotowa przy torach kolejowych w Poznaniu. Sprawę bada policja

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Butelki zawierające substancje łatwopalne znaleźli poznańscy policjanci przy torach kolejowych w Antoninku. Wszystko wskazuje na to, że butelki miały pełnić funkcję koktajli Mołotowa i zostać użyte wobec kibiców Widzewa Łódź.

Jak informuje wielkopolska policja, funkcjonariusze otrzymali informację o kilkunastu takich butelkach 31 lipca około 9.00 rano. Zostały znalezione przy torach kolejowych w kierunku Warszawy w rejonie ul. Za Cybiną w Antoninku przez Straż Ochrony Kolei. Jak informuje Głos Wielkopolski, badanie substancji wykazało, że są to koktajle Mołotowa, jak powiedział gazecie Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Każda butelka została sprawdzana pod względem zagrożenia wybuchowego lub pożarowego.

Funkcjonariusze są zdania, że znalezione koktajle Mołotowa mogą mieć związek z przejazdem pociągu specjalnego kibiców Widzewa Łódź do Szczecina i ich powrotem przez Antoninek, właśnie 31 lipca około 9.00 rano. Bo wcześniej tych butelek tam nie było. Policyjni technicy przebadali też teren, na którym zostały znalezione butelki, funkcjonariusze będą się też kontaktować z załogą pociągu specjalnego, choć nie dostali dotąd informacji, by podczas jazdy przez Antoninek pociąg został obrzucony butelkami. Dochodzenie w tej sprawie trwa.

Podziel się: