Koalicja Prawo do Miasta: Miasto przyjazne dla wszystkich!

Przedstawiciele Koalicja Prawo do Miasta chcą, żeby Poznań był miejscem przyjaznym dla wszystkich mieszkańców, również tych niepełnosprawnych.

– W Poznaniu mieszka 67 tysięcy mieszkańców z niepełnosprawnościami. Aby Poznań był bezpieczny i dostępny dla nich wszystkich, musimy stworzyć im warunki, aby w pełni mogli korzystać z atrakcji i możliwości jakie daje im nasze miasto – zauważyła Dorota Bonk – Hammermeister, kandydatka na urząd prezydenta Poznania.

Społecznicy chcą, żeby miasto było przyjazne dla wszystkich mieszkańców. Aby do tego doszło infrastruktura miejska powinna zostać dostosowana do osób niepełnosprawnych. Podobnie mają wyglądać wszystkie wydarzenia kulturalne dotowane przez miasto, na których osoby ograniczone ruchowo powinny mieć całą niezbędną infrastrukturę, która umożliwi im poruszanie się.

Prawo do Miasta chce również powołania centrum inicjatyw na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępu do lekarzy specjalistów. Dodatkowo społecznicy planują wsparcie dla uczniów z niepełnosprawnościami oraz opiekunów tych osób.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze