Koalicja Europejska: Sprawdź kto wystartuje z Wielkopolski

Podziel się!

Dwójka byłych premierów na czele listy – Ewa Kopacz i Leszek Miller, dalej kandydaci mniejszych ugrupowań i na końcu, dość niespodziewanie, Jakub Rutnicki.

– Przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy podpisali się pod naszymi listami poparcia – powiedziała Ewa Kopacz. – Dla mnie to zaszczyt, że mogę stać na czele listy wyjątkowych ludzi. To są osoby mające swoje doświadczenie zawodowe, które zamierzają przenieść do pracy w Parlamencie Europejskim. Ale tych ludzi przede wszystkim łączy jedno – chcą, żeby Polska w Unii Europejskiej była silna! Chcą, żeby siedziała przy głównym stole negocjacyjnym i nie była marginalizowana!

Reklama

– Mija piętnaście lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej – dodał Leszek Miller. – Dla mnie to zaszczyt, że podpisałem traktat akcesyjny, który otwierał drogę Polski do Europy. Ubiegam się o mandat do Parlamentu Europejskiego także po to, żeby nie dopuścić do tego, że Polska zostanie z Unii Europejskiej wyprowadzona. To niebezpieczeństwo uważam za realne, także widząc kandydatów PiSu… To nie są politycy, ale karni żołnierze, którzy idą żeby rozsadzić Unię od środka, a jednocześnie działać na rzecz wyprowadzenia Polski ze wspólnoty.

Ostatnią pozycję na liście Koalicji Europejskiej dość niespodziewanie otrzymał Jakub Rutnicki, obecny poseł. Wcześniej to miejsca było “obsadzone” przez Adama Szejnfelda, który jednak zdecydował się zrezygnować ze startu. Zapytana o powody tej decyzji, Ewa Kopacz odpowiedziała, że ich nie zna. Nieoficjalnie powód jest dość oczywisty – dziesiąta pozycja była niezadowalająca dla obecnego europosła.

Reklama

Niską pozycją na liście wydaje się nie przejmować Jakub Rutnicki, który zastąpił Szejnfelda. – Do tej grupy chcę wnieść przede wszystkim swoją energię i zaangażowanie w to co robię od czternastu lat, czyli aktywne działanie na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i społecznej w Wielkopolsce. To jest dla nas ważne wyzwanie. Chciałbym też być w Parlamencie Europejskim głosem 30 i 40-latków. Mówić o ich problemach i wyzwaniach – wyjaśnił Rutnicki, zapowiadając również, że przedstawi szereg własnych pomysłów programowych, które nazwał “dychą Rutnickiego”.

W Wielkopolsce o mandat z list Koalicji Europejskiej powalczą:

  1. Ewa Kopacz (PO)
  2. Leszek Miller (SLD)
  3. Andrzej Grzyb (PSL)
  4. Mirosława Stępień (Zieloni)
  5. Michał Wawrykiewicz (PO)
  6. Barbara Mroczkowska (PO)
  7. Marcin Bosacki (PO)
  8. Krystiana Drozd (PO)
  9. Karolina Fabiś-Szulc (PO)
  10. Jakub Rutnicki (PO)

Podziel się!

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
rodacypolacy
Gość
rodacypolacy

Aż miło patrzeć jak ktoś tak angażuje się. Brawo Pani Ewo!

franek
Gość
franek

Będziemy popierać panią Ewę, oby wygrała

misiaki
Gość
misiaki

Mam nadzieję, że ludność zagłosuje na Ewę Kopacz!!! Potrzebujemy takiej osoby

Mirka57
Gość
Mirka57

Ludzie przestancie hejtowac osobę ktora jako jedyna probuje Wam pomoc!

janusz
Gość
janusz

Nie Głosujcie na nią jest nic nie wartna..

jMirek
Gość
jMirek

Ewa Kopacz to polityk, który jasno myśli i wykrywa przekręty PiS. Oddaję głos na nią.

Moniczka
Gość
Moniczka

Ona przynajmniej jest szczera i nic nie ukrywa! A pis? Sama obłuda wystarczy spojrzeć! Najpierw usmiech a potem wychodzi prawda co mysla o obywatelach!

Tadziu
Gość
Tadziu

Ja bym tak chcial jak ona twardo sie nie dawac. To wcale nie takie latwe jak sie wydaje…

yoloo
Gość
yoloo

Dajmy sobie szanse i mozliwosc pozytywnej zmiany w polityce na szczeblu Europejskim Pokazmy ze potrafimy dobry projekt wcielic w zycie! Głosujmy na p Ewę!

klara88
Gość
klara88

Każdy kto chociaż raz słyszał wypowiedź naszej cudownej Pani Ewy wie już na kogo głosować.

gosiapiotrkowska64
Gość
gosiapiotrkowska64

Jestem dumna z tego że w tegorocznych wyborach moim numerem jeden jest Pani Ewa Kopacz z PO.

Reklama